Hotels in Zeytinburnu Istanbul
Zeytinburnu otelleri
Zeytinburnu otel tavsiyeleri

 

All Hotel Names are sorted alphabetically

LOGO HOTEL NAMES LOCATION HOTEL CLASS
The Conforium hotel istanbul zeytinburnu
The Conforium Hotel
The Conforium Hotel Zeytinburnu Istanbul  Charming
       
Your Hotel Here Your Hotel Here Your Hotel Here Your Hotel Here


Zeytinburnu Otelleri ve Zeytinburnu Otel Fiyatları

Tarihi yarımada surları yanında, Yedikule Zindanları, tarihi kiliseleri, camileri, ayazması ve Mevlevihanesi ile İstanbul'un incisi.

Zeytinburnu, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Tarihi Yarımada'dan surlarla ayrılmış, E-5 anayoluna sınır ve Atatürk Havalimanı'na yakınlığıyla yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. Havalimanına yakın olması, E-5 yolu üzerinde olması Zeytinburnu otelleri için bir artıdır.

Zeytinburnu ilçesinin adını, Tarihi Yarımada'nın Marmara Denizi kıyılarından doğuya doğru bakınca burun gibi gözüken kıyılarından aldığı düşünülmektedir. Bölgedeki zeytin ağaçlarına ithafen de ‘Zeytin' ön adını almıştır.

Zeytinburnu'nda yer alan Marmara Denizi kıyısından başlamak üzere, İstanbul'un başlıca giriş kapısı olan Altın Kapı yani Yedikule Zindanları başta olmak üzere Belgradkapı, Silivrikapı, Mevlanakapı ve Topkapı Zeytinburnu'na açılır. Bizans yollarından olan Egnatia Yolu, Zeytinburnu ilçesinin güneyinden geçerek Bizans İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul'u, Trakya ve Makedonya üzerinden Adriyatik Denizi'ne bağlar.

Bu kadar çok önemli yapıyı ve tarihi içinde barındıran semte olan yoğun ilgi Zeytinburnu otelleri için de geçerlidir. İstanbul ziyaretlerinde Zeytinburnu otelleri mevkinde konaklamayı düşünenlere erken rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ederiz.

Panorama 1453, Balıklı Rum Vakfı Hastanesi, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi ve surları içinde tarihin bir yansıması, Zeytinburnu.

Zeytinburnu, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Tarihi Yarımada'nın hemen yanı başındadır. Zeytinburnu ilçesine yerleşim Roma İmparatorluğu zamanında başlamıştır. Bizans ve Osmanlı Devleti'nden sonra Cumhuriyet'le birlikte Zeytinburnu ilçesine yerleşim iyice artmıştır.

Bu kadar çok tarihi eseri bir arada barından Zeytinburnu ilçesine her gün yüzlerce ziyaretçi akın etmektedir. Gezilecek görülecek o kadar çok yeri olunca da Zeytinburnu otelleri turistlerin tercihi oluyor. Zeytinburnu otel fiyatları yıl içinde pek fazla değişikliğe uğramamaktadır. Ancak yaz sezonunda turizmin biraz daha canlanması Zeytinburnu otel fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Zeytinburnu ilçesi sınırları içinde kalan Kazlıçeşme Fatih Camii, inşa edildiği kesin tarih bilinmemekle birlikte, İstanbul'daki ilk Türk camisi olduğu iddia edilmektedir. İstanbul'un fethi için gerçekleşen savaşlar büyük oranda Zeytinburnu ilçesi sınırları içinde olmuştur. Zeytinburnu'nda Fatih Sultan Mehmet'in fetih için kurduğu karargahının yeri küçük bir anıtla belirtilmiştir. Bu anıta itafen, anıtın bulunduğu semtin adına Dikilitaş denmiştir. Osmanlı zamanında İstanbul'un fethini günümüze taşıyan, o savaş zamanına ışık tutan Panorama 1453 Tarih Müzesi ilçenin kuzeyinde Topkapı tarafında bulunmaktadır.

Marmaray Kazlıçeşme Metro istansyonu ile Yenikapı Şirkeci Üsküdar Ayrılıkçeşmesi semtlerine rahatlıkla ulaşabilinir.
Zeytinburnu otelleri olarak The Conforium Hotel Zeytinbunu İstanbul 'a www.theconforium.com.tr adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Zeytinburnu çevresinde birçok hastane, deri mağazaları, textil mağazaları ile moda iş dünyasının kalbi zeytinburnu'nda bulunmaktadır.

Zeytinburnu otel tavsiyeleri

The Conforium Hotel Zeytinbunu İstanbul

www.theconforium.com.tr

 
01- Current concerts, films, plays and even football games are listed in the Internet site Biletix (in Turkish only!), where tickets can be bought on-line. Front Desk will be happy to provide further information. www.biletix.com
02- Dances of Colours; Spectacular dances, Amazing costumes, great music. Dances from 10 different regions of Turkey. Whirling Dervishes, belly dance of Istanbul and more. Click here

Copyright © by www.hotelsinturkey.net
Communications
Economy
Government
Geopraphy
Transportation
Transnational
People
Embassies and Consulates in Turkey
Turkish Embassies & Consulates abroard

Place to Visit

St.Sophia
Blue Mosque
Beylerbeyi Palace
Ceragan Palace
Dolmabahce Palace
Grand Bazaar
Topkapi Palace
Kariye Museum
Suleymaniye Mosque
Maiden's Tower
Monuments
Yerebatan Cistern

Related Links

Weather:
All around Turkey
About Visa:
Visa requirement
Ataturk Airport:
Arrivals / Departures
Touristic Activities:
Yachting
Shopping Center
 

Use full Information

Climate
Embassies in Turkey
Turkish Embassies
Shoping
Tv Channels
Visa
Weather
Yachting
 

Other City Hotels

Ankara Hotels
Antalya Hotels
Bursa Hotels
Cappadocia Hotels
Canakkale Hotels
Izmir Hotels
Konya Hotels
Mugla / Fethiye Hotels
Denizli / Pamukkale
Diyarbakir Hotels
Erzurum Hotels
Sivas Hotels
Trabzon Hotels
Van Hotels